6417

فرماندار دشتی گفت: ۱۷ میلیارد ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات فراگیر، روستایی و عشایری در شهرستان دشتی پرداخت‌ شد.

به گزارش شبکه خبر بوشهر از شهرستان دشتی، عبدالله نادری صبح امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان دشتی با تأکید بر تقویت حوزه گردشگری به‌عنوان اولویت نخست در شهرستان دشتی اظهار داشت: تقویت مناطق بوم‌گردی و گردشگری در روستاها نقش مهمی در توسعه کشور، استان و شهرستان دارد و سبب ایجاد اشتغال در روستاها می‌شود.

فرماندار شهرستان دشتی گفت: یکی از اهداف بوم گردی جذب توریست و گردشگر است زیرا جاذبه‌های گردشگری فراوانی در این دشتی وجود دارد که از آن‌ها غافل هستیم و مدیران باید نسبت به شناسایی این ظرفیت‌ها و تقویت آن در مناطق مختلف در طرح بوم گردی استفاده کنند زیرا بوم‌گردی می‌تواند در حفظ محیط‌زیست طبیعی و انسانی و توسعه پایدار تأثیرگذار باشد.

وی ضمن تأکید بر توجه به شاخص‌های توسعه‌یافتگی در جامعه افزود: در دنیای امروز هدف نهایی برنامه‌های توسعه محور، داشتن انسان‌های توسعه‌یافته است و برخلاف گذشته، انسان‌ها دیگر ابزار توسعه به شمار نمی‌روند پذیرش تغییر و تحولات باید در اندیشه انسان شکل گیرد در ایران اسلامی نیز اقدامات بسیاری برای توسعه صورت گرفته است.

نادری تأکید کرد: 67 درصد کشورهای درحال‌توسعه منابع انسانی است و مابقی ذخایری طبیعی مانند نفت، گاز، زغال‌سنگ، مس، روی و دیگر ظرفیت‌ها است و در این راستا 80 درصد تولید ثروت کشور ژاپن و 70 درصد ثروت در کشور ترکیه توسط انسان صورت می‌گیرد و با منابع انسانی ایجاد ثروت کرده‌اند.

وی با تأکید بر این‌که ارتقا سطح بوم گردی در شهرستان دشتی باید تسریع شود افزود: یکی از مهم‌ترین نتایج گردشگری ایجاد اشتغال برای ساکنان بومی منطقه و کسب درآمد برای آنان است که از این طریق ساکنان منطقه ترغیب به حفظ محیط‌زیست، آداب‌ و رسوم و آنچه برای گردشگران جذاب است اقدام کرد.

 فرماندار دشتی بابیان این‌که شرکت‌های دانش‌بنیان نقش مهمی در توسعه کشور دارند گفت: توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان به‌خوبی در جامعه شناسایی نشده است زیرا می‌توان با تقویت شرکت‌ها کوچک با کمترین اعتبار اشتغال ایجاد کرد و مدیران دستگاه‌های اجرایی دشتی نیز برای تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان از هیچ تلاشی دریغ نورزند زیرا این شرکت‌ها با کمترین اعتبار بیشترین شغل را ایجاد می‌کنند که می‌طلبد حمایت جدی از این‌ها صورت گیرد.

وی بابیان این‌که کارآفرینی در اقتصاد مقاومتی، رقابتی و مبتنی بر بازار، دارای نقش کلیدی است گفت: در حال حاضر صنایع‌دستی در دو روستای شهرستان فعالیت می‌کند در آینده در روستای سنا نیز فعال می‌شود.

فرماندار دشتی گفت: اگر ما توانستیم در روستاها برای مردم شغل ایجاد کنیم این هنر است و  در این راستا آسفالت کردن در روستاها اصلاً هنر نیست.

وی بابیان این‌که دشتی دارای ظرفیت منابع انسانی بسیار خوبی است که باید تقویت شوند خاطر نشان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید از تولیدات شهرستان استفاده کنند و هیچ دستگاه اداری و دهیاری که در دشتی هستند حق ندارد امکاناتی که در شهرستان وجود دارد از شهرستان دیگری خریداری کند با این افراد برخورد می‌شود زیرا معتقدیم گردش مالی باید در این حوزه صورت گیرد.

نادری خاطرنشان کرد: ما امروز در جنگ تمام‌عیار رسانه‌ای، تبلیغاتی و اقتصادی قرار داریم با ایجاد اشتغال می‌توانیم در مقابل دشمن ایستادگی کنیم به بخشداران اعلام کرده‌ایم همه تلاش خود را به‌کارگیرند تا پایان سال بیکاری نداشته باشیم.

فرماندار دشتی از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی در دشتی خبرداد و بیان کرد: تاکنون مبلغ 17 میلیارد 500 میلیون تومان به متقاضیان تسهیلات فراگیر اشتغال‌زایی،  وام اشتغال به روستائیان و عشایر دشتی پرداخت شده است.

وی  با اشاره به اجرای طرح مشاغل خانگی گفت: در زمینه مشاغل خانگی طرح‌هایی به ارزش 216 میلیون تومان به بانک ارسال و تا امروز 100 میلیون تومان به متقاضیان پرداخت‌ شده است.

نادری بابیان این‌که در حال حاضر بیش از 70 درصد کارکنان شرکت سیمان مند دشتی از نیروهای بومی شهرستان هستند خاطرنشان کرد: با توجه به فعالیت شرکت سیمان مند شهرستان دشتی از 135 نفر نیروی انسانی که فعالیت می‌کنند 95 نفر از نیروهای بومی شهرستان هستند.

انتهای پیام/ن

اضافه کردن نظر

تبلیغات