720

امام‌ جمعه خورموج گفت: 13 آبان یکی از مناسبت‌های ارزشمند در طول سال است.

به گزارش شبکه خبر بوشهر، حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و برنامه‌ریزی 13 آبان گفت: ما مدیون فداکاری و ازخودگذشتگی شهدا و امام شهدا هستیم و هر آنچه از عزت، سربلندی، عظمت، احیای ارزش‌های الهی و دینی، شکوه و عظمت مراسم مربوط به اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) در کشور شاهد هستیم به برکت خون شهدا و رهبری‌های پیامبرگونه حضرت امام(ره) است.

امام‌جمعه خورموج ادامه داد: تعظیم شعائر الهی مایع حیات روحانی و معنوی ما است و به انسان نشاط و زندگی می‌دهد.

وی ادامه داد: ایام محرم‌الحرام فرصت بسیار عظیم، سرمایه بی‌بدیل و بی‌نظیری است که امام حسین(ع) در اختیار اسلام، دین، شریعت پیغمبر و در اختیار مسلمانان و آزادی خواهان عالم قرار داده است تا بتواند از این فرصت استفاده کنند.

مصلح یادآور شد: مسلمانان اگر می‌خواهند به توفیقات دست پیدا کنند باید از صبر، استقامت، از خود گذشتگی و روحیه جهادی و مقاومتی در جریان عاشورا درس بگیرند.

وی اضافه کرد: خیلی از بزرگان ازجمله گاندی می‌گوید ما به واسطه درسی که از امام حسین(ع) گرفته‌ایم در عرصه مبارزه علیه استعمار حضور پیدا کرده‌ایم.

مصلح بابیان اینکه 13 آبان روز دانش‌آموز، تبعید حضرت امام و تسخیر لانه جاسوسی بود، اضافه کرد: 13 آبان یکی از مناسبت‌های ارزشمند در طول سال است که سه مناسبت بزرگ در آن قرار گرفته است و جا دارد از گرامی‌داشت یوم‌الله 13 آبان تکریم و تجلیل شود.

وی افزود: یوم‌الله 13 آبان یادآور شهادت تعدادی از دانشجویان است، روز تبعید حضرت امام و مقدمه تشدید انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام است که زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کرد.

امام‌ جمعه خورموج یادآور شد: خیلی از خواص باور نداشتند که حضرت امام در تبعید بتواند مردم را رهبری کند و زمینه‌ساز پیروزی انقلاب اسلامی ایران شود.
وی در ادامه به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران اشاره کرد و گفت: به تعبیر حضرت امام (ره) تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دوم نام‌گذاری شد که لایحه‌های پنهانی که دشمن علیه این نظام انجام می‌داد افشاگری شد.

اضافه کردن نظر

تبلیغات