727
معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برای تعمیر 300 واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی به هرکدام تا سقف 10 میلیون تومان وام در آینده نزدیک پرداخت می‌شود.
 
 

به گزارش شبکه خبر بوشهر، عزیزالله مهدیان صبح امروز در جلسه شورای اداری بخش شنبه و طسوج اظهار داشت: به واحدهای نیمه‌تمام مربوط به بازسازی که مالکین آن تمکن مالی برای تکمیل واحدها نداشته باشند، تا سقف حداکثر 40 میلیون ریال وام بلاعوض اعطاء می‌شود.

معاون بازسازی و نوسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:عملیات بازسازی زلزله شنبه که در بهار 92 اتفاق افتاد، با همکاری بنیاد مسکن استان فارس و مشارکت مردمی، در مدت زمان کمی انجام شد.

وی ادامه داد: همه زیرساخت‌ها در این حادثه از بین رفته بود و با همکاری بانک مسکن و بنیاد مسکن بخش عمده بازسازی در کوتاه‌ترین زمان انجام گرفت.

مهدیان خاطرنشان کرد: به همه تعهداتی که داده بودیم عمل کرده‌ایم هر چند کارهای مهمی صورت گرفته و نواقصی هم وجود دارد و در تلاش هستیم تا مشکلات برطرف کنیم.

مهدیان یادآور شد: سقف پرداختی ساخت‌وسازها در مناطق حادثه دیده 15 میلیون تومان بوده اما در شهرستان دشتی 20 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی بابیان اینکه به زلزله بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی توجه ویژه‌ای شد، ادامه داد: زیربنای واحدهای بازسازی شده در مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی 60 مترمربع بوده اما در مناطقه زلزله‌زده شهرستان دشتی شنبه خانه‌های ساخته‌شده 80 مترمربع است.

مهدیان خاطرنشان کرد: برای تعمیر 300 واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی به هرکدام تا سقف 10 میلیون تومان وام در آینده نزدیک پرداخت خواهد شد.

مهدیان یادآور شد: برای تکمیل فضاهای عمومی به‌خصوص مساجدی اعتباری قرار خواهیم داد تا این مساجد تکمیل شوند.

وی افزود: برای پاک‌سازی فضای شهر مبلغ 150 میلیون تومان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به شهرداری شنبه اختصاص داده شد و برای جمع‌آوری نخاله‌های این شهر مجدداً کمک خواهیم کرد.

اضافه کردن نظر

تبلیغات