757

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی گفت: شهیدان فهمیده و مغنیه الگویی برای نسل‌های آینده در جهان هستند

به گزارش شبکه خبربوشهرسرهنگ دوم پاسدار علی غضنفری صبح امروز در آیین زنگ ایثار و شجاعت که در دبیرستان پسرانه المهدی خورموج برگزار شد اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت باید توسط مجموعه‌های فرهنگی در بین دانش‌آموزان تبیین شود.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی افزود: نقش دانش‌آموزان در 8 سال دفاع مقدس بی‌بدیل بود، زیرا جنگی که صدام علیه ایران اسلامی آغاز کرد جنگی نیابتی بود که مدیریت آن را آمریکایی‌ها بر عهده داشتند.

وی تصریح کرد: اعزام 500 هزار دانش‌آموز به جبهه‌های حق علیه باطل و شهادت 36 هزار نفر از آنها نشان از درک بالای این نوجوانان و دانش‌آموزان از وضعیت آن زمان و درک بالای آنها از وضعیت انقلاب اسلامی بوده است.

غضنفری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید حسین فهمیده یادآور شد: شهید فهمیده الگوی برای جوانان آزادیخواه شده است و امروز جوانان لبنانی، فلسطینی، یمنی، بحرینی، عراقی و افغانی از شهید فهمیده الگوگیری می‌کنند و زیر بار ذلت ابرقدرت‌ها نمی‌روند.

وی اضافه کرد: هدف اصلی دشمن از جنگ بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی در زمان بازگشایی مدارس فلج کردن نظام آموزشی بود که دانش‌آموزان و دانشجویان با هوشیاری و لبیک به ندای امام زمان خود حضرت امام خمینی(ره) پوز دشمن را به خاک مالیدند.

غضنفری با بیان اینکه دانش‌آموزان امروز با الگو و بهره‌گیری از فرهنگ دانش‌آموز دیروز در مقابله با جنگ نرم دشمن اقدام کنند؛ ادامه داد: شهیدان فهمیده و مغنیه الگویی برای نسل‌های آینده در جهان هستند.

اضافه کردن نظر

تبلیغات