760

امام جمعه خورموج خواستار جذب 50 درصد نیروی بومی استان بوشهر در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی شد.

به گزارش شبکه خبربوشهر حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح پیش از ظهر امروز در اجلاس مجمع عمومی بسیج شهرستان دشتی ضمن تسلیت سالروز شهادت شهید حسین فهمیده اظهار داشت:  شهید فهمده الگوی برای جوانان، نوجوانان، دانش آموزان و دانشجویان است.

رئیس مجمع عمومی بسیج شهرستان دشتی گفت: همه نخبگان، دست‌اندرکاران و کارگروه‌های مجمع عمومی بسیج باید به دنبال عمل به گفتمان رهبری باشند.

وی افزود: انقلابی شدن، انقلابی بودن و انقلابی ماندن از موضوعاتی است که همواره مقام معظم رهبری در اجتماعات مختلف تذکر و یادآور می‌شوند.

رئیس مجمع بسیجیان شهرستان دشتی، یادآورشد: موفقیت‌های نظام در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و حفظ نظام مقدس مقدس جمهوری اسلامی به برکت روحیه انقلابی و انقلابی بودن ملت مسلمان ایران و تشخیص به موقع محقق شده است.

امام جمعه خورموج گفت: از اصول اولیه این انقلاب شکوهمند و مبانی فکری رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی نفی استکبار، شناخت دشمن و استکبارستیزی است که مورد تاکید مکرر امام و مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: مجمع، شوراها و همه افرادی که زیر شجره طیبه بسیج حضور پیدا می‌کنند خشم خود را هرروز نسبت به استکبار جهانی افزایش دهند و باید این موضوع بروز و نمود داشته باشد.

مصلح خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری با بهره‌گیری از آیات نورانی قرآن در جهت عدم تبعیت از دشمن در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، خانوادگی و اعتقادی بحث جهاد کبیر و عدم تبعیت از دشمن را مطرح کرد‌ اند در حالی که صاحب نظران، نویسندگان و سخنرانان فقط جهاد اصغر و جهاد اکبر را مطرح می‌کردند و این نشان از درایت مقام معظم رهبری است.

وی به گفتمان روز مقام معظم رهبری و جلوگیری از نفوذ دشمن در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و یادآورشد: افراد دو تابعیتی آمدند  از این موقعیت سوء استفاده و زمینه‌های نفوذ در کشور را برای دشمن فراهم کردند که یکی از آنها تصویب تحریم‌های ظالمانه علیه کشور بود.

مصلح و حدت و انسجام میان ملت ایران را مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: اگر ملت می‌خواهد در عرصه‌های مختلف اقتصادی و سیاسی پیروز شود باید زیر چتر ولایت و رهبری و جانشین بر حق امام خمینی (ره) و امام زمان وحدت و انسجام خود را حفظ کنند.

وی اضافه کرد: جنبش نرم افزاری و تولید علم از خواسته‌های مکرر و موکد مقام معظم رهبری است.

رئیس مجمع بسیجیان شهرستان دشتی تاکید کرد: دختران و پسران شهرستان با درس‌خواندن و نظریه‌پرداز شوند تا بتوانند نه تنها مشکل شهرستان بلکه مشکل استان و کشور را حل کنند.

وی نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری را مهم توصیف کرد و افزود:  هیچ کمبودی از جهت استعداد در میان جوانان ما احساس نمی‌کنیم  و یکی از برنامه‌های این مجمع پیگیری اجرای اقتصاد مقاومتی در سال جاری است.

مصلح حمایت از تولیدات داخلی و صرفی جویی را مهم ارزیابی کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تشکیل شد و انتظار می‌رود همه فعالیت‌های اقتصادی به اقتصاد مقاومتی منجر شود.

امام جمعه خورموج یادآور شد: بیکاری به یک معضل در سطح کشور و شهرستان تبدیل شده است یکی از دغدغه‌هایی که وجود دارد بحث تشویق و ترغیب جوانان به کار و فعالیت است.

وی اضافه کرد: زمینه‌هایی در صنعت، معدن و کشاورزی در شهرستان وجود دارد که باید تلاش کنیم تا فرهنگ کار در جامعه بالا ببریم.

مصلح تشویق سرمایه‌گذاران در بخش خصوصی را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: سرمایه گذاران تشویق شوند تا کار تولید انجام و مشکل جوانان را در سطح شهرستان حل کنند.

وی افزود: انتظار ما از مجموعه پارس جنوبی که مجموعه کلان اقتصادی در استان بوشهر است این است که حداکثر 50 درصد نیروهای بومی را جذب کنند اما متاسفانه بحث نیروهای بومی استان بوشهر را به استان‌های فارس، هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد و ...  توسعه دادند.

مصلح بیان داشت: در حال حاضر دایره جذب نیروهای بومی را اینقدر تنگ کرده‌اند که محصور در شهرستان‌های عسلویه، کنگان، جم و دیر شده است جوانان ما در آزمون استخدامی شرکت کرده‌اند پذیرفته نشده‌اند اما تعدادی از افراد شهرستان‌های یاد شده بدون حضور در آزمون پذیرفته شده‌اند.

وی به تعلیق درآمدن تعدادی از کارگران بومی حراست در عسلویه را مورد انتقاد قرار داد و افزود: اگر نیروهای بومی از عسلویه، جم و کنگان باشند ما هم جزء استان بوشهر هستیم و نباید در این زمینه محروم بمانیم.

 

اضافه کردن نظر

تبلیغات