774

رقابت‌های کشتی قهرمانی دانشجویان جهان در حالی از امروز در رشته کشتی فرنگی ادامه یافت که در اولین روز این رقابتها یک مدال نقره ایران مسجل و سه نماینده ایران راهی دیدار رده بندی شدند.

خبرگزاری فارس: مسجل شدن یک مدال نقره ایران/ تلاش کشتی گیران برای کسب سه نشان برنز

 

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی، امروز شنبه هشتم آبان ماه و در اولین روز از رقابتهای کشتی فرنگی رقابتهای قهرمانی دانشجویان جهان نمایندگان کشورمان در چهار وزن به روی تشک رفتند.

در وزن 59 کیلوگرم فرشاد عیسوند در دور دوم برابر کشتی گیری از ترکیه میزبان 5 بر یک پیروز شد و به جمع چهار نفر برتر راه یافت. وی در دور سوم در یک دیدار نفسگیر برابر نماینده قزاقستان 2 بر صفر به برتری رسید و با این پیروزی دلچسب مدال نقره خود را مسجل و راهی دیدار فینال گردید. ایسوند در دیدار فینال برای کسب مدال طلا باید با کشتی گیر با تجربه قزاق مسابقه دهد.

در وزن 71 کیلوگرم برومند اصلان در دور اول قرعه استراحت خورد. وی در مسابقه اول خود در دور دوم در برابر نماینده آلمان با نتیجه 7 بر صفر پیروز شد . اصلان برای راه یابی به فینال باید برابر ورزشکاری از قزاق قرار می گرفت. وی در این مسابقه با نتیجه 5 بر 2 برابر نماینده قزاقستان باخت و از راه یابی به فینال بازماند . کشتی گیری شایسته ایران برای کسب مدال برنز به مصاف ورزشکاری از اوکراین برود .

علی زینتی رفاه در وزن 80 کیلوگرم در اولین مسابقه خود کشتی گیر لهستان را در یک مسابقه نفسگیر با نتیجه 2 بر یک شکست داد. وی برای فینالیست شدن برابر نماینده میزبان قرار گرفت اما این رقابت را با نتیجه 2-1 مغلوب شد و از راهیابی به فینال بازماند. وی برای کسب نشان برنز به مصاف ورزشکاری از بلاروس خواهد رفت.

مجید علیاری چهارمین نماینده ایران در مسابقه امروز کشتی فرنگی در وزن 98 کیلوگرم در دور اول کشتی گیر قرقیزستان را برد . وی برای فینالیست شدن باید بتواند کشتی گیری از اتریش را شکست دهد. وی 4 بر صفر این بازی رو واگذار کرد . علیاری برای کسب مدال برنز به مصاف نماینده بلاروس خواهد رفت.

دوازدهمین دوره رقابتهای کشتی قهرمانی دانشجویان جهان از هفته گذشته در شهر کروم ترکیه در جریان است. تیم ایران در بخش کشتی آزاد موفق به کسب هشت مدال و عنوان قهرمانی جهان شد. تیم کشتی فرنگی نیز از امروز به مصاف رقبای خود رفته است. این دیدارها فردا یکشنبه نهم آبان ماه به کار خود پایان می دهد.

کشتی قهرمانی دانشجویان جهان در حالی از امروز در رشته کشتی فرنگی ادامه یافت که در اولین روز این رقابتها یک مدال نقره ایران مسجل و سه نماینده ایران راهی دیدار رده بندی شدند.

تبلیغات